Cooler Master CMP510 - ATX
Le Saber's Edge
CMP 510
- Bande ARGB
- Larges entrées d'air filtrées
- Options de refroidissement polyvalentes
- Revêtement noir intégral et cache alimentation
- Cadre d'alimentation respirant
- Possibilité d'évolution
| Exterior Color | Black |
| Materials - Exterior | Acier, plastique |
| Side Panel | Fenêtre en verre trempé |
| Dimensions (LxWxH) | 445 x 204 x 463mm (Incl. Protrusions), 436 x 204 x 448mm (Excl. Protrusions) |
| Volume | 39.85L |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX |
| Expansion Slots | 7 |
| 3.5" Drive Bays | 2 |
| 2.5" / 3.5" Drive Bays | 2 (Max.6) |
| I/O Panel | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x USB 2.0, 1x 3.5mm Headset Jack (Audio+Mic), 1x ARGB Controller |
| Pre-installed Fans - Front | 3 x 120mm ARGB Fan |
| Fan Support - Front | 3x 120mm / 2x 140mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm / 2x 140mm |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Radiator Support - Front | 120 / 140 / 240 / 280mm |
| Radiator Support - Top | 120 / 240mm (Memory bar height limit 35mm, First assemble the memory and then assemble the Radiator) |
| Radiator Support - Rear | 120 mm |
| Clearance - CPU Cooler | 161 mm |
| Clearance - PSU | 160 mm |
| Clearance - GPU | 350 mm |
| Cable Routing - Behind Motherboard Tray | 18.5 mm |
| Dust Filters | Top, Bottom |
| Power Supply Support | Bottom Mount, ATX |
| Warranty | 2 years |
| Back Connector Motherboard Support | - |